Як в Івано-Франківську працює перше соціальне ательє
Майже місяць в Івано-Франківську працює перше соціальне ательє. У ньому кравчині ремонтують та шиють речі для військових, вимушених переселенців та тих, хто опинився у скруті. Про це Суспільному розповіла голова правління громадського центру “Еталон” Леся Аронець.
З її слів, волонтерки вже зшили 69 спальних мішків для бійців, ще 85 готують до відправлення.
Перше соціальне ательє в Івано-Франківську відкрили 27 вересня за підтримки міжнародних організацій. Зокрема, 10 професійних швейних машинок кравчиням передали з Німеччини за підтримки проєкту GIZ.
“Одне замовлення ми вже відправили й дуже тішимося, що хороші відгуки. Тому що ми брали за основу норвезьку модель спального мішка. Докупляли для нього всі необхідні деталі. Зворотний зв’язок був дуже хороший”, — розповідає Леся Аронець.
Також у соціальному ательє кравчині зшили 200 комплектів постільної білизни. Їх віддали безкоштовно вимушеним переселенцям, які зараз живуть на Івано-Франківщині. До кожного комплекту входять дві наволочки, простирадло та підковдра, розповідає кравчиня Марія Зінько.
Зараз кравчині шиють ще 150 комплектів постільної білизни для центру компактного перебування переселенців. Для цього вже закупили тисячу метрів тканини.
На інші послуги в ательє для людей, які через війну були змушені переїжджати, та тих, хто опинився у скруті, діють знижки.
“Ательє наше спрямоване на людей, які тимчасово переселені, та тих, хто втратив роботу. Ми даємо їм знижку у 20%. Я вважаю, враховуючи наш час, — це достатньо”, — каже Марія Зінько.
Також в ательє проводять безкоштовні курси зі швейної майстерності для жінок, які переїхали з міст, де зараз тривають активні бойові дії. Навчають людей завдяки проєкту “Шелтер Івано-Франківськ” та громадській організації “Альянс розвитку”.
Оксана Стрілець жила у Харкові. Там жінка працювала в турагентстві. Та з початком великої війни була змушена переїжджати. Зараз вона шукає нову роботу.
“Повідомлення про навчання швейної майстерності я побачила в Telegram. Мене зацікавило, тому що грошей платити за курси немає можливості. Я подумала, що зараз рекомендують згадувати своє хобі й воно, можливо, допоможе знайти роботу”, — каже Оксана Стрілець.
Соціальне ательє в Івано-Франківську працює у будні з 10:00 до 19:00.