У Івано-Франківську обговорили поточний стан та перспективи надання адміністративних послуг в області

28 квітня у Івано-Франківській обласній державній адміністрації за участі представників обласної та районної влади, директорів ЦНАПів відбувся круглиий стіл, присвячений стану надання адміністративних послуг в Івано-Франківській області. Учасників круглого столу привітали представники місцевої влади та проектний менеджер Представництва Європейського Союзу Станіслав Топольницький.

Присутній на заході представник Європейського Союзу, зокрема, наголосив на важливості проекту, що реалізується в Івано-Франківській області за фінансової підтримки ЄС, оскільки тема адмінпослуг тісно пов’язана з децентралізацією та боротьбою з корупцією. Також для ЄС є важливим налагодження сталого діалогу та обміну досвідом між владою та органами громадянського суспільства в Україні, як на загальнодержавном, так і на локальному рівнях. Саме тому два роки тому було започатковано грантову програму в рамках Фонду розвитку громадянського суспільства, за допомогою якої було профінансовано проекти у 18 регіонах країни на суму понад 2 млн. євро.

Керівник проекту «Підвищення якості та ефективностоі надання адміністративних послуг в Івано_Франківській області через співпрацю громади та влади», голова правління МГЦ «Еталон» Леся Аронець коротко розповіла про поточні результати проекту та представила аналіз наданих адміністративних послуг ЦНАПами, що входять до складу Мережі Центрів надання адміністративнимх послуг в І кварталі 2015 р.

Учасники української делегації, що на початку року відвідала Польщу та Естонію, серед яких, зокрема, були й директор Надвірнянського ЦНАПу Ярослав Гундяк та директор Калуського ЦНАПу Ярослава Гасяк поділилися своїми враженнями про поїздку та розповіли про особливості надання адміністративних послуг в цих країнах. Жваву дискусію викликав спосіб організації центрів — якщо за кордоном надається перевага «єдиному офісу», то в Україні більш розповсюдженою є концепція єдиного вікна, що накладає на адміністраторів більші обов’язки та відповідальність.

Директор департаменту економіки Володимир Попович ознайомив присутніх з основними засадами адміністративної реформи та тим, як зміниться процес надання адміністративних послуг, у разі успішного проведення реформ. Зокрема, у центрах об’єднаних громад також передбачене створення локальних ЦНАПів, що повинно з одного боку розвантажити районні, які зараз часто є перевантаженими, а з іншого — полегшити доступ громадян до адміністративних послуг, оскільки вони будуть надаватись ближче до споживача.

Також на круглому столі було презентовано портал Мережі надання адміністративних послуг, за допомогою якого вже незабаром мешканці області матимуть можливість отримати вичерпну інформацію про адміністративні послуги, що надаються в ЦНАПах-учасниках мережі, а в майбутньому — записатись на прийом до спеціалістів ЦНАПу он-лайн та навіть отримати деякі послуги.

Довідково: Проект реалізується Молодіжним громадським центром «Еталон» у партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, громадськими організаціями з Польщі та Естонії, за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках «Фонду розвитку громадянського суспільства». Мета проекту: Посилення потенціалу та спроможності центрів надання адміністративних послуг в Івано-Франківській області через співпрацю між НУО та місцевими органами влади.