Благодійну допомогу внутрішнім переселенцям звільнено від оподаткування

13 березня набирає чинності Закон України від 02.03.2015 р. №211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Вказаним Законом, зокрема, пункт 165.1 статті 165 ПКУ доповнено нормами, відповідно до яких не включаються до загального оподатковуваного доходу та не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб суми (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами) на користь:

  • фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО, й узяті на облік у місцевих органах соціального захисту населення;
  • фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, а також  взяті на облік у місцевих органах соціального захисту населення.

Перелік міжнародних благодійних організацій, допомога яких звільняється від оподаткування, має бути визначений Кабінетом Міністрів України.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*