За підтримки Проекту USAID влада і бізнес Прикарпаття беруться усунути регуляторні бар’єри

Івано-Франківськ, 16 лютого 2015 року — Меморандуми про співпрацю уклали сьогодні бізнес-об’єднання (МСБ), міська та обласна влада й Центр міжнародного приватного підприємництва СІРЕ – виконавець Проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада».  Мета співпраці — усунути регуляторні бар’єри для ведення бізнесу та вдосконалити обласні програми з підтримки малого й середнього підприємництва.

Про це сьогодні повідомили під час круглого столу «Регіональні ініціативи з підтримки розвитку малого й середнього підприємництва в Івано-Франківській області». Участь у заході взяли представники діючих місцевих та регіональних об’єднань МСБ, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, підприємці з числа активних учасників місцевих об’єднань МСБ й представники Проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада».

Зі слів Лесі Аронець, Голови правління молодіжного громадського центру «Еталон» – регіонального партнера Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», об’єднання МСБ проведуть інвентаризацію регуляторних актів Івано-Франківської міської ради та проаналізують їх на предмет корупційної складової. За результатами аналізу міській раді буде запропоновано до скасування або перегляду регуляторні акти, які не відповідають вимогам чинного законодавства або створюють додаткові бар’єри для провадження підприємницької діяльності. Також МСБ ініціює перегляд обласних програм підтримки розвитку малого та середнього підприємництва.

Ініціативу з антикорупційної експертизи місцевих регуляторних актів та перегляду обласних програм регіональні партнери Проекту планують реалізувати в трьох містах – Івано-Франківську, Вінниці й Сумах, зазначила під час виступу Оксана Олійникова, керівник Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада». Найбільшу увагу буде приділено вдосконаленню адміністративних процедур з питань землевідведення та землекористування, містобудування, архітектури та благоустрою, розміщення та використання зовнішньої реклами, оренди й користування майном, що перебуває в комунальній власності.

Передуватиме цій процедурі спеціальне навчання експертів, які увійдуть до складу робочої групи й будуть задіяні в процесі аналізу місцевих регуляторних актів. Результати їхньої роботи будуть представлені під час проведення публічних заходів, а опрацьовані зразки регуляторних актів – поширені через веб-ресурс  Національної платформи МСБ, розповів Любомир Чорній, технічний радник Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада».

Учасники круглого столу також обговорили питання можливих механізмів підтримки сектору МСБ на Прикарпатті, зокрема розробки обласної програми підтримки розвитку малого та середнього підприємництва. Обласна влада готова до активної співпраці з представниками об’єднань МСБ для покращення умов бізнес – середовища в регіоні, зазначив директор Департаменту економіки Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Попович.

Довідкова інформація

Проект USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» (Підтримка невідкладних реформ для покращення бізнес-середовища в Україні) спрямований на сприяння здійсненню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та для покращення бізнес-середовища в Україні. Виконавець Проекту – Центр міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

______________________________________________________________________

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років.  В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор.  Починаючи з 1992 року, Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічної та гуманітарної допомоги на суму 1,7 мільярда доларів. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні, будь ласка, звертайтеся до Бюро USAID із законодавчих та освітніх питань за телефоном +38 (044) 521-5741. Інформація також є доступною на сайті http://ukraine.usaid.gov або на сторінці USAID у Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.