Калуський районний Центр надання адміністративних послуг розпочав свою роботу

Впровадження передових європейських підходів у стосунках влади та громадян — таке завдання стоїть перед новоствореним Калуським районним центром надання адміністративних послуг, який було урочисто відкрито 30 грудня в приміщенні Калуської ОДПІ. У відкритті взяли участь директор департаменту економіки Івано-Франківської ОДА В. Попович, голова Калуської райради В. С. Дзундза, заступник голови Калуської РДА Л. А. Засядьвовк, голова правління МГЦ «Еталон» Л. Л. Аронець. Після церемонії відкриття відбулась прес-конференція для місцевих журналістів.

Наразі у ЦНАПі надаватимуть 52 адміністративні послуги, і цей перелік буде збільшуватись й надалі. Центр прийматиме запити та документи від громадян на отримання адміністративних послуг від низки структурних підрозділів РДА, зокрема Дозвільного центру та Відділу державної реєстрації, Міграційної служби.

Новостворений ЦНАП розміщений у Центрі обслуговування платників податків, що, безумовно, зручно для підприємців. Проте у районному ЦНАПі надаватимуться послуги й іншим категоріям громадян. За словами Л. Засядьвовка, на середину наступного року заплановано відкриття ЦНАПу в окремому, більшому приміщенні в центрі Калуша, із зручним транспортним сполученням. У ньому не лише буде облаштовано всі умови для комфортного перебування клієнтів, в тому числі і з особливими потребами, а й організовано можливість отримання супутніх послуг: діятиме банківське відділення, надаватимуться послуги ксерокопіювання та комп’ютерного друку тощо.

Л. Аронець зазначила, що новостворений Центр увійде до Мережі ЦНАПів, яка буде створена у 2014 році в рамках реалізації проекту «Підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг через співпрацю громади та влади». Це дозволить адміністраторам, які працюватимуть в Калуському ЦНАПі, проходити навчання, ділитися досвідом з колегами, спільно працювати над вирішенням проблем, які виникатимуть в роботі.

Заплановані й стажувальні візити за кордон, де керівники ЦНАПів матимуть можливість ознайомитися із передовим європейським досвідом у сфері надання адміністративних послуг. В рамках проекту для Центрів, що увійдуть до мережі, буде розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке дозволить впровадити електронний документообіг, що ще більше спростить процес отримання адмінпослуг громадянами. Пані Леся висловила надію, що всі заходи, які заплановано здійснити під час реалізації проекту, сприятимуть збільшенню довіри мешканців району до органів влади, а влада, в свою чергу, не забуватиме про те, що окрім управлінської має ще й сервісну функцію.

Цю тезу підтримав і В. Попович, зазначивши, що процес вдосконалення надання адміністративних послуг не зупинятиметься. Адже не зважаючи на те, що проект, в рамках якого відкрито ЦНАП у Калуші, обмежений у часі й триватиме 30 місяців, Центр працюватиме і після його завершення. В державі діє Програма розвитку електронного урядування в Україні, і створення та функціонування ЦНАПів є важливим етапом у її реалізації.

Було також наголошено й на тому, що схема надання адміністративних послуг через спеціальні центри дозволить зекономити час, адже працюватиме за принципом «єдиного вікна», а безкабінетна система та відсутність прямого контакту між споживачем та надавачем послуг зведе до мінімуму корупційні ризики.